Saint-Martinien

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Martinien
Komunë
Vendndodhja
Saint-Martinien is located in Franca
Saint-Martinien
Saint-Martinien
46°20′09″V 2°28′14″L / 46.335833333333°V 2.4705555555556°L / 46.335833333333; 2.4705555555556Koordinatat: 46°20′09″V 2°28′14″L / 46.335833333333°V 2.4705555555556°L / 46.335833333333; 2.4705555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.48 km2
Popullsia 629 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03380
INSEE 03246


Saint-Martinien është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Martinien ka një popullsi prej 629 banorë dhe sipërfaqe 25.48 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Martinien – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale