Saint-Maurice-d'Ardèche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Maurice-d'Ardèche
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Maurice-d'Ardèche
Vendndodhja
Saint-Maurice-d'Ardèche is located in Franca
Saint-Maurice-d'Ardèche
Saint-Maurice-d'Ardèche
44°31′16″V 4°23′59″L / 44.521111111111°V 4.3997222222222°L / 44.521111111111; 4.3997222222222Koordinatat: 44°31′16″V 4°23′59″L / 44.521111111111°V 4.3997222222222°L / 44.521111111111; 4.3997222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.19 km2
Popullsia 332 banorë
Dendësia 64 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07272
Faqja Zyrtare http://www.saint-maurice-d-ardeche.fr


Saint-Maurice-d'Ardèche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Maurice-d'Ardèche ka një popullsi prej 332 banorë dhe sipërfaqe 5.19 km², me një dendësi prej 64 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Maurice-d'Ardèche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale