Saint-Maurice-d'Ibie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Maurice-d'Ibie
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Maurice-d'Ibie
Vendndodhja
Saint-Maurice-d'Ibie is located in Franca
Saint-Maurice-d'Ibie
Saint-Maurice-d'Ibie
44°30′04″V 4°28′59″L / 44.501111111111°V 4.4830555555556°L / 44.501111111111; 4.4830555555556Koordinatat: 44°30′04″V 4°28′59″L / 44.501111111111°V 4.4830555555556°L / 44.501111111111; 4.4830555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.3 km2
Popullsia 223 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07170
INSEE 07273


Saint-Maurice-d'Ibie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Maurice-d'Ibie ka një popullsi prej 223 banorë dhe sipërfaqe 23.3 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Maurice-d'Ibie – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale