Saint-Maurice-en-Chalencon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Maurice-en-Chalencon
Komunë
Vendndodhja
Saint-Maurice-en-Chalencon is located in Franca
Saint-Maurice-en-Chalencon
Saint-Maurice-en-Chalencon
44°51′32″V 4°35′22″L / 44.858888888889°V 4.5894444444444°L / 44.858888888889; 4.5894444444444Koordinatat: 44°51′32″V 4°35′22″L / 44.858888888889°V 4.5894444444444°L / 44.858888888889; 4.5894444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.81 km2
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Popullsia 208 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07190
INSEE 07274


Saint-Maurice-en-Chalencon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Maurice-en-Chalencon ka një popullsi prej 208 banorë dhe sipërfaqe 7.81 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Maurice-en-Chalencon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale