Saint-Menoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Menoux
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Menoux
Vendndodhja
Saint-Menoux is located in Franca
Saint-Menoux
Saint-Menoux
46°35′03″V 3°09′39″L / 46.584166666667°V 3.1608333333333°L / 46.584166666667; 3.1608333333333Koordinatat: 46°35′03″V 3°09′39″L / 46.584166666667°V 3.1608333333333°L / 46.584166666667; 3.1608333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.62 km2
Popullsia 1019 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03210
INSEE 03247


Saint-Menoux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Menoux ka një popullsi prej 1019 banorë dhe sipërfaqe 27.62 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Menoux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale