Saint-Michel-de-Boulogne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Michel-de-Boulogne
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Michel-de-Boulogne
Vendndodhja
Saint-Michel-de-Boulogne is located in Franca
Saint-Michel-de-Boulogne
Saint-Michel-de-Boulogne
44°41′44″V 4°26′00″L / 44.695555555556°V 4.4333333333333°L / 44.695555555556; 4.4333333333333Koordinatat: 44°41′44″V 4°26′00″L / 44.695555555556°V 4.4333333333333°L / 44.695555555556; 4.4333333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.53 km2
Popullsia 147 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07277


Saint-Michel-de-Boulogne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Michel-de-Boulogne ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe 7.53 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Michel-de-Boulogne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale