Saint-Michel-de-Chabrillanoux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Michel-de-Chabrillanoux
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Michel-de-Chabrillanoux
Vendndodhja
Saint-Michel-de-Chabrillanoux is located in Franca
Saint-Michel-de-Chabrillanoux
Saint-Michel-de-Chabrillanoux
44°50′22″V 4°36′09″L / 44.839444444444°V 4.6025°L / 44.839444444444; 4.6025Koordinatat: 44°50′22″V 4°36′09″L / 44.839444444444°V 4.6025°L / 44.839444444444; 4.6025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.14 km2
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Popullsia 375 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07360
INSEE 07278
Faqja Zyrtare http://www.st-michel-de-chabrillanoux.com


Saint-Michel-de-Chabrillanoux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Michel-de-Chabrillanoux ka një popullsi prej 375 banorë dhe sipërfaqe 12.14 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Michel-de-Chabrillanoux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale