Saint-Nicolas-des-Biefs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Nicolas-des-Biefs
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Nicolas-des-Biefs
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Nicolas-des-Biefs is located in Franca
Saint-Nicolas-des-Biefs
Saint-Nicolas-des-Biefs
46°03′35″V 3°46′58″L / 46.059722222222°V 3.7827777777778°L / 46.059722222222; 3.7827777777778Koordinatat: 46°03′35″V 3°46′58″L / 46.059722222222°V 3.7827777777778°L / 46.059722222222; 3.7827777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.9 km2
Popullsia 176 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03250
INSEE 03248


Saint-Nicolas-des-Biefs është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Nicolas-des-Biefs ka një popullsi prej 176 banorë dhe sipërfaqe 28.9 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Nicolas-des-Biefs – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale