Saint-Péray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Péray
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Péray
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Péray is located in Franca
Saint-Péray
Saint-Péray
44°56′55″V 4°50′42″L / 44.948611111111°V 4.845°L / 44.948611111111; 4.845Koordinatat: 44°56′55″V 4°50′42″L / 44.948611111111°V 4.845°L / 44.948611111111; 4.845
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.05 km2
Lartësia 128 m (m.n.d.)
Popullsia 7417 banorë
Dendësia 308 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07130
INSEE 07281
Faqja Zyrtare http://www.st-peray.com


Saint-Péray është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Péray ka një popullsi prej 7417 banorë dhe sipërfaqe 24.05 km², me një dendësi prej 308 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Péray – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale