Jump to content

Saint-Palais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Saint-Palais
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiAllier
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Saint-Palais është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Palais ka një popullsi prej 174 banorë dhe sipërfaqe 20.3 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Saint-Palais (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale