Saint-Paul-le-Jeune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Paul-le-Jeune
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Paul-le-Jeune
Vendndodhja
Saint-Paul-le-Jeune is located in Franca
Saint-Paul-le-Jeune
Saint-Paul-le-Jeune
44°20′25″V 4°09′13″L / 44.340277777778°V 4.1536111111111°L / 44.340277777778; 4.1536111111111Koordinatat: 44°20′25″V 4°09′13″L / 44.340277777778°V 4.1536111111111°L / 44.340277777778; 4.1536111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.38 km2
Popullsia 975 banorë
Dendësia 68 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07460
INSEE 07280
Faqja Zyrtare http://www.saint-paul-le-jeune.fr


Saint-Paul-le-Jeune është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Paul-le-Jeune ka një popullsi prej 975 banorë dhe sipërfaqe 14.38 km², me një dendësi prej 68 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Paul-le-Jeune – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale