Saint-Pierre-Laval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pierre-Laval
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pierre-Laval
Vendndodhja
Saint-Pierre-Laval is located in Franca
Saint-Pierre-Laval
Saint-Pierre-Laval
46°12′06″V 3°46′47″L / 46.201666666667°V 3.7797222222222°L / 46.201666666667; 3.7797222222222Koordinatat: 46°12′06″V 3°46′47″L / 46.201666666667°V 3.7797222222222°L / 46.201666666667; 3.7797222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.03 km2
Popullsia 381 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 42620
INSEE 03250


Saint-Pierre-Laval është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Pierre-Laval ka një popullsi prej 381 banorë dhe sipërfaqe 24.03 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pierre-Laval – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale