Saint-Pierre-Saint-Jean

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pierre-Saint-Jean
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pierre-Saint-Jean
Vendndodhja
Saint-Pierre-Saint-Jean is located in Franca
Saint-Pierre-Saint-Jean
Saint-Pierre-Saint-Jean
44°27′27″V 4°06′26″L / 44.4575°V 4.1072222222222°L / 44.4575; 4.1072222222222Koordinatat: 44°27′27″V 4°06′26″L / 44.4575°V 4.1072222222222°L / 44.4575; 4.1072222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.62 km2
Lartësia 475 m (m.n.d.)
Popullsia 147 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07140
INSEE 07284


Saint-Pierre-Saint-Jean është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Pierre-Saint-Jean ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe 23.62 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pierre-Saint-Jean – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale