Saint-Pierre-la-Roche

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pierre-la-Roche
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pierre-la-Roche
Vendndodhja
Saint-Pierre-la-Roche is located in Franca
Saint-Pierre-la-Roche
Saint-Pierre-la-Roche
44°38′59″V 4°37′24″L / 44.649722222222°V 4.6233333333333°L / 44.649722222222; 4.6233333333333Koordinatat: 44°38′59″V 4°37′24″L / 44.649722222222°V 4.6233333333333°L / 44.649722222222; 4.6233333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.92 km2
Popullsia 53 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07400
INSEE 07283


Saint-Pierre-la-Roche është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Pierre-la-Roche ka një popullsi prej 53 banorë dhe sipërfaqe 9.92 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pierre-la-Roche – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale