Saint-Pierre-sur-Doux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pierre-sur-Doux
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pierre-sur-Doux
Vendndodhja
Saint-Pierre-sur-Doux is located in Franca
Saint-Pierre-sur-Doux
Saint-Pierre-sur-Doux
45°07′14″V 4°27′52″L / 45.120555555556°V 4.4644444444444°L / 45.120555555556; 4.4644444444444Koordinatat: 45°07′14″V 4°27′52″L / 45.120555555556°V 4.4644444444444°L / 45.120555555556; 4.4644444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.19 km2
Popullsia 108 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07520
INSEE 07285


Saint-Pierre-sur-Doux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Pierre-sur-Doux ka një popullsi prej 108 banorë dhe sipërfaqe 21.19 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pierre-sur-Doux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale