Saint-Pierreville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pierreville
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pierreville
Vendndodhja
Saint-Pierreville is located in Franca
Saint-Pierreville
Saint-Pierreville
44°48′57″V 4°29′13″L / 44.815833333333°V 4.4869444444444°L / 44.815833333333; 4.4869444444444Koordinatat: 44°48′57″V 4°29′13″L / 44.815833333333°V 4.4869444444444°L / 44.815833333333; 4.4869444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.56 km2
Popullsia 544 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07190
INSEE 07286


Saint-Pierreville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Pierreville ka një popullsi prej 544 banorë dhe sipërfaqe 20.56 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pierreville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale