Saint-Plaisir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Plaisir
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Plaisir
Vendndodhja
Saint-Plaisir is located in Franca
Saint-Plaisir
Saint-Plaisir
46°37′21″V 2°58′04″L / 46.6225°V 2.9677777777778°L / 46.6225; 2.9677777777778Koordinatat: 46°37′21″V 2°58′04″L / 46.6225°V 2.9677777777778°L / 46.6225; 2.9677777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 52.54 km2
Popullsia 396 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03160
INSEE 03251


Saint-Plaisir është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Plaisir ka një popullsi prej 396 banorë dhe sipërfaqe 52.54 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Plaisir – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale