Saint-Pont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pont
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pont
Vendndodhja
Saint-Pont is located in Franca
Saint-Pont
Saint-Pont
46°09′51″V 3°17′51″L / 46.164166666667°V 3.2975°L / 46.164166666667; 3.2975Koordinatat: 46°09′51″V 3°17′51″L / 46.164166666667°V 3.2975°L / 46.164166666667; 3.2975
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.31 km2
Popullsia 612 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03110
INSEE 03252


Saint-Pont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Pont ka një popullsi prej 612 banorë dhe sipërfaqe 12.31 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale