Saint-Pourçain-sur-Besbre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Pourçain-sur-Besbre
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Pourçain-sur-Besbre
Vendndodhja
Saint-Pourçain-sur-Besbre is located in Franca
Saint-Pourçain-sur-Besbre
Saint-Pourçain-sur-Besbre
46°28′32″V 3°38′11″L / 46.475555555556°V 3.6363888888889°L / 46.475555555556; 3.6363888888889Koordinatat: 46°28′32″V 3°38′11″L / 46.475555555556°V 3.6363888888889°L / 46.475555555556; 3.6363888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.99 km2
Popullsia 428 banorë
Dendësia 13 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03290
INSEE 03253


Saint-Pourçain-sur-Besbre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Pourçain-sur-Besbre ka një popullsi prej 428 banorë dhe sipërfaqe 32.99 km², me një dendësi prej 13 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Pourçain-sur-Besbre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale