Saint-Priest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Priest
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Priest
Vendndodhja
Saint-Priest is located in Franca
Saint-Priest
Saint-Priest
44°42′59″V 4°32′47″L / 44.716388888889°V 4.5463888888889°L / 44.716388888889; 4.5463888888889Koordinatat: 44°42′59″V 4°32′47″L / 44.716388888889°V 4.5463888888889°L / 44.716388888889; 4.5463888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.15 km2
Lartësia 420 m (m.n.d.)
Popullsia 1265 banorë
Dendësia 66 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07000
INSEE 07288
Faqja Zyrtare http://www.saint-priest-ardeche.fr/


Saint-Priest është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Priest ka një popullsi prej 1265 banorë dhe sipërfaqe 19.15 km², me një dendësi prej 66 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Priest (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale