Saint-Priest-d'Andelot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Priest-d'Andelot
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Priest-d'Andelot
Vendndodhja
Saint-Priest-d'Andelot is located in Franca
Saint-Priest-d'Andelot
Saint-Priest-d'Andelot
46°04′16″V 3°10′02″L / 46.071111111111°V 3.1672222222222°L / 46.071111111111; 3.1672222222222Koordinatat: 46°04′16″V 3°10′02″L / 46.071111111111°V 3.1672222222222°L / 46.071111111111; 3.1672222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.17 km2
Popullsia 149 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03800
INSEE 03255


Saint-Priest-d'Andelot është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Priest-d'Andelot ka një popullsi prej 149 banorë dhe sipërfaqe 8.17 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Priest-d'Andelot – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale