Saint-Priest-en-Murat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Priest-en-Murat
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Priest-en-Murat
Vendndodhja
Saint-Priest-en-Murat is located in Franca
Saint-Priest-en-Murat
Saint-Priest-en-Murat
46°20′58″V 2°54′44″L / 46.349444444444°V 2.9122222222222°L / 46.349444444444; 2.9122222222222Koordinatat: 46°20′58″V 2°54′44″L / 46.349444444444°V 2.9122222222222°L / 46.349444444444; 2.9122222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.48 km2
Popullsia 210 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03390
INSEE 03256


Saint-Priest-en-Murat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Priest-en-Murat ka një popullsi prej 210 banorë dhe sipërfaqe 25.48 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Priest-en-Murat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale