Saint-Privat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Privat
Komunë
Vendndodhja
Saint-Privat is located in Franca
Saint-Privat
Saint-Privat
44°37′43″V 4°24′54″L / 44.628611111111°V 4.415°L / 44.628611111111; 4.415Koordinatat: 44°37′43″V 4°24′54″L / 44.628611111111°V 4.415°L / 44.628611111111; 4.415
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.13 km2
Popullsia 1641 banorë
Dendësia 268 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07200
INSEE 07289


Saint-Privat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Privat ka një popullsi prej 1641 banorë dhe sipërfaqe 6.13 km², me një dendësi prej 268 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Privat (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale