Saint-Prix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Prix
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Prix
Vendndodhja
Saint-Prix is located in Franca
Saint-Prix
Saint-Prix
46°13′55″V 3°39′04″L / 46.231944444444°V 3.6511111111111°L / 46.231944444444; 3.6511111111111Koordinatat: 46°13′55″V 3°39′04″L / 46.231944444444°V 3.6511111111111°L / 46.231944444444; 3.6511111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.75 km2
Popullsia 781 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03120
INSEE 03257


Saint-Prix është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Prix ka një popullsi prej 781 banorë dhe sipërfaqe 21.75 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Prix (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale