Saint-Rémy-en-Rollat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Rémy-en-Rollat
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Rémy-en-Rollat
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Rémy-en-Rollat is located in Franca
Saint-Rémy-en-Rollat
Saint-Rémy-en-Rollat
46°11′00″V 3°23′28″L / 46.183333333333°V 3.3911111111111°L / 46.183333333333; 3.3911111111111Koordinatat: 46°11′00″V 3°23′28″L / 46.183333333333°V 3.3911111111111°L / 46.183333333333; 3.3911111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.84 km2
Popullsia 1662 banorë
Dendësia 80 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03110
INSEE 03258
Faqja Zyrtare http://www.saintremyenrollat.com


Saint-Rémy-en-Rollat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Rémy-en-Rollat ka një popullsi prej 1662 banorë dhe sipërfaqe 20.84 km², me një dendësi prej 80 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Rémy-en-Rollat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale