Saint-Romain-d'Ay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Romain-d'Ay
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Romain-d'Ay
Vendndodhja
Saint-Romain-d'Ay is located in Franca
Saint-Romain-d'Ay
Saint-Romain-d'Ay
45°09′49″V 4°39′45″L / 45.163611111111°V 4.6625°L / 45.163611111111; 4.6625Koordinatat: 45°09′49″V 4°39′45″L / 45.163611111111°V 4.6625°L / 45.163611111111; 4.6625
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.36 km2
Popullsia 1106 banorë
Dendësia 118 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07290
INSEE 07292


Saint-Romain-d'Ay është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Romain-d'Ay ka një popullsi prej 1106 banorë dhe sipërfaqe 9.36 km², me një dendësi prej 118 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Romain-d'Ay – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale