Saint-Romain-de-Lerps

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Romain-de-Lerps
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Romain-de-Lerps
Vendndodhja
Saint-Romain-de-Lerps is located in Franca
Saint-Romain-de-Lerps
Saint-Romain-de-Lerps
44°58′44″V 4°47′48″L / 44.978888888889°V 4.7966666666667°L / 44.978888888889; 4.7966666666667Koordinatat: 44°58′44″V 4°47′48″L / 44.978888888889°V 4.7966666666667°L / 44.978888888889; 4.7966666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.14 km2
Popullsia 805 banorë
Dendësia 57 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07130
INSEE 07293


Saint-Romain-de-Lerps është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Romain-de-Lerps ka një popullsi prej 805 banorë dhe sipërfaqe 14.14 km², me një dendësi prej 57 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Romain-de-Lerps – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale