Saint-Sauveur-de-Cruzières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Sauveur-de-Cruzières
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Sauveur-de-Cruzières
Vendndodhja
Saint-Sauveur-de-Cruzières is located in Franca
Saint-Sauveur-de-Cruzières
Saint-Sauveur-de-Cruzières
44°17′59″V 4°15′14″L / 44.299722222222°V 4.2538888888889°L / 44.299722222222; 4.2538888888889Koordinatat: 44°17′59″V 4°15′14″L / 44.299722222222°V 4.2538888888889°L / 44.299722222222; 4.2538888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.84 km2
Popullsia 524 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07460
INSEE 07294


Saint-Sauveur-de-Cruzières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Sauveur-de-Cruzières ka një popullsi prej 524 banorë dhe sipërfaqe 24.84 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Sauveur-de-Cruzières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale