Saint-Sauvier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Sauvier
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Sauvier
Vendndodhja
Saint-Sauvier is located in Franca
Saint-Sauvier
Saint-Sauvier
46°23′10″V 2°19′52″L / 46.386111111111°V 2.3311111111111°L / 46.386111111111; 2.3311111111111Koordinatat: 46°23′10″V 2°19′52″L / 46.386111111111°V 2.3311111111111°L / 46.386111111111; 2.3311111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.47 km2
Popullsia 356 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03370
INSEE 03259


Saint-Sauvier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Sauvier ka një popullsi prej 356 banorë dhe sipërfaqe 31.47 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Sauvier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale