Saint-Sornin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Sornin
Komunë
Vendndodhja
Saint-Sornin is located in Franca
Saint-Sornin
Saint-Sornin
46°24′40″V 3°00′57″L / 46.411111111111°V 3.0158333333333°L / 46.411111111111; 3.0158333333333Koordinatat: 46°24′40″V 3°00′57″L / 46.411111111111°V 3.0158333333333°L / 46.411111111111; 3.0158333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.44 km2
Popullsia 235 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03240
INSEE 03260


Saint-Sornin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Sornin ka një popullsi prej 235 banorë dhe sipërfaqe 19.44 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Sornin (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale