Saint-Symphorien-de-Mahun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Symphorien-de-Mahun
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Symphorien-de-Mahun
Vendndodhja
Saint-Symphorien-de-Mahun is located in Franca
Saint-Symphorien-de-Mahun
Saint-Symphorien-de-Mahun
45°09′51″V 4°33′36″L / 45.164166666667°V 4.56°L / 45.164166666667; 4.56Koordinatat: 45°09′51″V 4°33′36″L / 45.164166666667°V 4.56°L / 45.164166666667; 4.56
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.32 km2
Popullsia 144 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07290
INSEE 07299
Faqja Zyrtare http://www.saint-symphorien-de-mahun.fr/


Saint-Symphorien-de-Mahun është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Symphorien-de-Mahun ka një popullsi prej 144 banorë dhe sipërfaqe 19.32 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Symphorien-de-Mahun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale