Saint-Symphorien-sous-Chomérac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Symphorien-sous-Chomérac
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Symphorien-sous-Chomérac
Vendndodhja
Saint-Symphorien-sous-Chomérac is located in Franca
Saint-Symphorien-sous-Chomérac
Saint-Symphorien-sous-Chomérac
44°43′10″V 4°42′16″L / 44.719444444444°V 4.7044444444444°L / 44.719444444444; 4.7044444444444Koordinatat: 44°43′10″V 4°42′16″L / 44.719444444444°V 4.7044444444444°L / 44.719444444444; 4.7044444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.86 km2
Popullsia 767 banorë
Dendësia 98 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07210
INSEE 07298
Faqja Zyrtare http://www.saint-symphorien-sous-chomerac.fr


Saint-Symphorien-sous-Chomérac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Symphorien-sous-Chomérac ka një popullsi prej 767 banorë dhe sipërfaqe 7.86 km², me një dendësi prej 98 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Symphorien-sous-Chomérac – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale