Saint-Thomé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Thomé
Qytet
Vendndodhja
Saint-Thomé is located in Franca
Saint-Thomé
Saint-Thomé
44°30′02″V 4°37′33″L / 44.500555555556°V 4.6258333333333°L / 44.500555555556; 4.6258333333333Koordinatat: 44°30′02″V 4°37′33″L / 44.500555555556°V 4.6258333333333°L / 44.500555555556; 4.6258333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.65 km2
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 07300


Saint-Thomé është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Thomé ka një popullsi prej 429 banorë dhe sipërfaqe 19.65 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Thomé – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale