Saint-Victor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Saint-Victor
VendiFranca
RajoniAuvergne-Rhône-Alpes
DepartamentiAllier
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Saint-Victor është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Victor ka një popullsi prej 2097 banorë dhe sipërfaqe 23.22 km², me një dendësi prej 90 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Victor (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale