Saint-Vincent-de-Barrès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Vincent-de-Barrès
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Vincent-de-Barrès
Vendndodhja
Saint-Vincent-de-Barrès is located in Franca
Saint-Vincent-de-Barrès
Saint-Vincent-de-Barrès
44°39′39″V 4°42′31″L / 44.660833333333°V 4.7086111111111°L / 44.660833333333; 4.7086111111111Koordinatat: 44°39′39″V 4°42′31″L / 44.660833333333°V 4.7086111111111°L / 44.660833333333; 4.7086111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.1 km2
Popullsia 823 banorë
Dendësia 43 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07210
INSEE 07302


Saint-Vincent-de-Barrès është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Vincent-de-Barrès ka një popullsi prej 823 banorë dhe sipërfaqe 19.1 km², me një dendësi prej 43 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Vincent-de-Barrès – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale