Saint-Voir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Voir
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Voir
Vendndodhja
Saint-Voir is located in Franca
Saint-Voir
Saint-Voir
46°24′23″V 3°31′11″L / 46.406388888889°V 3.5197222222222°L / 46.406388888889; 3.5197222222222Koordinatat: 46°24′23″V 3°31′11″L / 46.406388888889°V 3.5197222222222°L / 46.406388888889; 3.5197222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.12 km2
Popullsia 193 banorë
Dendësia 8 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03220
INSEE 03263


Saint-Voir është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Voir ka një popullsi prej 193 banorë dhe sipërfaqe 25.12 km², me një dendësi prej 8 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Voir – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale