Saint-Yorre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Yorre
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Yorre
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Yorre is located in Franca
Saint-Yorre
Saint-Yorre
46°03′57″V 3°27′51″L / 46.065833333333°V 3.4641666666667°L / 46.065833333333; 3.4641666666667Koordinatat: 46°03′57″V 3°27′51″L / 46.065833333333°V 3.4641666666667°L / 46.065833333333; 3.4641666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.35 km2
Popullsia 2797 banorë
Dendësia 440 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03270
INSEE 03264
Faqja Zyrtare http://www.ville-saint-yorre.fr


Saint-Yorre është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Yorre ka një popullsi prej 2797 banorë dhe sipërfaqe 6.35 km², me një dendësi prej 440 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Yorre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale