Sainte-Eulalie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sainte-Eulalie
Komunë
noform
Pamje nga Sainte-Eulalie
Vendndodhja
Sainte-Eulalie is located in Franca
Sainte-Eulalie
Sainte-Eulalie
44°48′37″V 4°11′23″L / 44.810277777778°V 4.1897222222222°L / 44.810277777778; 4.1897222222222Koordinatat: 44°48′37″V 4°11′23″L / 44.810277777778°V 4.1897222222222°L / 44.810277777778; 4.1897222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.11 km2
Popullsia 223 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07510
INSEE 07235


Sainte-Eulalie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Sainte-Eulalie ka një popullsi prej 223 banorë dhe sipërfaqe 22.11 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sainte-Eulalie (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale