Sainte-Marguerite-Lafigère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sainte-Marguerite-Lafigère
Komunë
noform
Pamje nga Sainte-Marguerite-Lafigère
Vendndodhja
Sainte-Marguerite-Lafigère is located in Franca
Sainte-Marguerite-Lafigère
Sainte-Marguerite-Lafigère
44°28′40″V 3°59′18″L / 44.477777777778°V 3.9883333333333°L / 44.477777777778; 3.9883333333333Koordinatat: 44°28′40″V 3°59′18″L / 44.477777777778°V 3.9883333333333°L / 44.477777777778; 3.9883333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.07 km2
Popullsia 92 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07140
INSEE 07266


Sainte-Marguerite-Lafigère është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Sainte-Marguerite-Lafigère ka një popullsi prej 92 banorë dhe sipërfaqe 10.07 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sainte-Marguerite-Lafigère – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale