Sainte-Thérence

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sainte-Thérence
Komunë
noform
Pamje nga Sainte-Thérence
Stema_figura
Vendndodhja
Sainte-Thérence is located in Franca
Sainte-Thérence
Sainte-Thérence
46°14′33″V 2°33′37″L / 46.2425°V 2.5602777777778°L / 46.2425; 2.5602777777778Koordinatat: 46°14′33″V 2°33′37″L / 46.2425°V 2.5602777777778°L / 46.2425; 2.5602777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.14 km2
Popullsia 205 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03420
INSEE 03261


Sainte-Thérence është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Sainte-Thérence ka një popullsi prej 205 banorë dhe sipërfaqe 13.14 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sainte-Thérence – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale