Salavas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Salavas
Komunë
noform
Pamje nga Salavas
Stema_figura
Vendndodhja
Salavas is located in Franca
Salavas
Salavas
44°23′39″V 4°22′45″L / 44.394166666667°V 4.3791666666667°L / 44.394166666667; 4.3791666666667Koordinatat: 44°23′39″V 4°22′45″L / 44.394166666667°V 4.3791666666667°L / 44.394166666667; 4.3791666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.11 km2
Popullsia 613 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07150
INSEE 07304


Salavas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Salavas ka një popullsi prej 613 banorë dhe sipërfaqe 17.11 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Salavas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale