Saligny-sur-Roudon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saligny-sur-Roudon
Komunë
noform
Pamje nga Saligny-sur-Roudon
Stema_figura
Vendndodhja
Saligny-sur-Roudon is located in Franca
Saligny-sur-Roudon
Saligny-sur-Roudon
46°28′05″V 3°45′00″L / 46.468055555556°V 3.75°L / 46.468055555556; 3.75Koordinatat: 46°28′05″V 3°45′00″L / 46.468055555556°V 3.75°L / 46.468055555556; 3.75
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 57.77 km2
Popullsia 708 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03470
INSEE 03265


Saligny-sur-Roudon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saligny-sur-Roudon ka një popullsi prej 708 banorë dhe sipërfaqe 57.77 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saligny-sur-Roudon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale