Sampzon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sampzon
Komunë
noform
Pamje nga Sampzon
Vendndodhja
Sampzon is located in Franca
Sampzon
Sampzon
44°25′29″V 4°20′36″L / 44.424722222222°V 4.3433333333333°L / 44.424722222222; 4.3433333333333Koordinatat: 44°25′29″V 4°20′36″L / 44.424722222222°V 4.3433333333333°L / 44.424722222222; 4.3433333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.39 km2
Popullsia 217 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07120
INSEE 07306


Sampzon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Sampzon ka një popullsi prej 217 banorë dhe sipërfaqe 8.39 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sampzon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale