Sanssat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sanssat
Komunë
noform
Pamje nga Sanssat
Vendndodhja
Sanssat is located in Franca
Sanssat
Sanssat
46°15′19″V 3°28′30″L / 46.255277777778°V 3.475°L / 46.255277777778; 3.475Koordinatat: 46°15′19″V 3°28′30″L / 46.255277777778°V 3.475°L / 46.255277777778; 3.475
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.4 km2
Popullsia 263 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03150
INSEE 03266


Sanssat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Sanssat ka një popullsi prej 263 banorë dhe sipërfaqe 8.4 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sanssat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale