Santiago Salcedo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Santiago Salcedo
Të dhënat personale
Emri i plotëSantiago Salcedo
Data e lindjes (1981-09-06) 6 Shtator, 1981 (38 vjeç)
Vendi i lindjesAsunción, Paraguaji
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001-2003Cerro Porteño
2003-2004Ankaragücü
2004-2005Cerro Porteño
2005-2006FC Tokyo
2006Newell's Old Boys
2007Chiapas
2007-2008Newell's Old Boys
2008River Plate
2009Newell's Old Boys
2009-2010Lanús
2011Argentinos Juniors
2012-2013Cerro Porteño
2013-Banfield
Ekipi kombëtar
2003–Stampa:PARf6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Santiago Salcedo (lindur më 6 Shtator 1981) është një futbollist paraguaji.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin paraguaji ka luajtur 6 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:PARf
Vite Ndeshje Gola
2003 1 0
2004 0 0
2005 2 0
2006 0 0
2007 0 0
2008 0 0
2009 0 0
2010 0 0
2011 0 0
2012 1 0
2017 2 0
Gjithsej 6 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]