Sarras

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sarras
Komunë
noform
Pamje nga Sarras
Vendndodhja
Sarras is located in Franca
Sarras
Sarras
45°11′13″V 4°47′54″L / 45.186944444444°V 4.7983333333333°L / 45.186944444444; 4.7983333333333Koordinatat: 45°11′13″V 4°47′54″L / 45.186944444444°V 4.7983333333333°L / 45.186944444444; 4.7983333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.65 km2
Popullsia 2082 banorë
Dendësia 179 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07370
INSEE 07308


Sarras është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Sarras ka një popullsi prej 2082 banorë dhe sipërfaqe 11.65 km², me një dendësi prej 179 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sarras – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale