Saulcet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saulcet
Komunë
noform
Pamje nga Saulcet
Vendndodhja
Saulcet is located in Franca
Saulcet
Saulcet
46°19′30″V 3°15′44″L / 46.325°V 3.2622222222222°L / 46.325; 3.2622222222222Koordinatat: 46°19′30″V 3°15′44″L / 46.325°V 3.2622222222222°L / 46.325; 3.2622222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.98 km2
Popullsia 678 banorë
Dendësia 85 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03500
INSEE 03267


Saulcet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saulcet ka një popullsi prej 678 banorë dhe sipërfaqe 7.98 km², me një dendësi prej 85 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saulcet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale