Saulzet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saulzet
Komunë
noform
Pamje nga Saulzet
Vendndodhja
Saulzet is located in Franca
Saulzet
Saulzet
46°08′06″V 3°13′09″L / 46.135°V 3.2191666666667°L / 46.135; 3.2191666666667Koordinatat: 46°08′06″V 3°13′09″L / 46.135°V 3.2191666666667°L / 46.135; 3.2191666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.21 km2
Popullsia 378 banorë
Dendësia 41 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03800
INSEE 03268


Saulzet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saulzet ka një popullsi prej 378 banorë dhe sipërfaqe 9.21 km², me një dendësi prej 41 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saulzet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale