Sauvagny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sauvagny
Komunë
Vendndodhja
Sauvagny is located in Franca
Sauvagny
Sauvagny
46°26′41″V 2°49′12″L / 46.444722222222°V 2.82°L / 46.444722222222; 2.82Koordinatat: 46°26′41″V 2°49′12″L / 46.444722222222°V 2.82°L / 46.444722222222; 2.82
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.41 km2
Popullsia 96 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03430
INSEE 03269


Sauvagny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Sauvagny ka një popullsi prej 96 banorë dhe sipërfaqe 19.41 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sauvagny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale