Sceautres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sceautres
Komunë
noform
Pamje nga Sceautres
Vendndodhja
Sceautres is located in Franca
Sceautres
Sceautres
44°36′58″V 4°36′30″L / 44.616111111111°V 4.6083333333333°L / 44.616111111111; 4.6083333333333Koordinatat: 44°36′58″V 4°36′30″L / 44.616111111111°V 4.6083333333333°L / 44.616111111111; 4.6083333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.64 km2
Popullsia 144 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07400
INSEE 07311


Sceautres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Sceautres ka një popullsi prej 144 banorë dhe sipërfaqe 14.64 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Sceautres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale